XIV. Tököl Kupa Nemzetközi Kick-Box verseny - beszámoló

2010. 11. 19. 08:55
XIV. Tököl Kupa Nemzetközi Kick-Box verseny - beszámoló

A nemzetközi és hazai sportéletet is érinti a világ jelenlegi válsága, de a szűkülő lehetőségek ellenére ismét egy színvonalas kickbox versenyt rendeztek november 13-án szombaton Tökölön, a helyi sportcsarnokban.

4 ország 31 klubjából 210 sportoló indult a végső győzelem reményében. Osztrák, lengyel, szlovák versenyzők mellett, néhány kivételtől eltekintve, a teljes hazai kickbox élmezőny elindult. Versenyen kötelező jelleggel indult a jövő héten Görögországban megrendezésre kerülő Kick-boksz Európa bajnokságra készülő magyar válogatott.

A négy páston két szabályrendszerben folytak a küzdelmek késő estig és ezek után vehették át az érmeket és a különdíjakat a versenyzők.

A válogatott harcosai főlényesen, jó formát mutatva nyertek és néhány kategóriától eltekintve, a többi kategóriában is a dobogó tetejére magyar versenyzők állhattak.

A XIV. Tököl Kupa összesített egyéni érmei alapján a csapatverseny sorrendje:

I. Csepel Király Team
II. Szigetszentmiklós – Tököl Sportegyesület
III. Szeged Yoko

A verseny díjait Hoffman Pál Tököl polgármestere, országgyűlési képviselő és Vass Lucia Tököl alpolgármestere adta át a sportolóknak.

A küzdelmeken kívül a közönség láthatott egy színvonalas meglepetés produkciót is, a taksonyi Afro New Style Dance csoport előadásában.

Verseny támogatói voltak:

Sportrend Kft - Hidrográd Kft. – EU Comfort PRO Kft – Pharos 95’ Kft – Vajda papír Kft – KWON Magyarország – Doril BT – Opel Molnár Kft.

Média támogatok:

DVTV – Kis Duna TV – Lakihegy Rádió – Idesűss Hirdető Újság

Eredmények:

Gyermek korosztály
lányok
25 kg
1. Julia Dawidowicz Poland
2. Kolozsvári Kinga Szigetszentmiklós-Tököl SE
28 kg
1. Kolozsvári Krisztina Szigetszentmiklós-Tököl SE
2. Julia Setla Dragon Poland
+32 kg
1. Nováki Laura Yoko KBT
2. Magda Rekarska Dragon Poland
fiúk
25 kg
1. Bálint Martin KirályTeam
2. Horváth Márk KirályTeam
3. Bozók Szabolcs DragonTeam
28 kg
1. Hegedűs Olivér KirályTeam
2. Birtha Dominik DragonTeam
3. Romváry Erik Árpád DSE
32 kg
1. Major Martin KirályTeam
2. Horvárh Ákos KirályTeam
3. Peter Papincsak Slovakia
+32 kg
1. Miskolczy Dávid Szigetszentmiklós-Tököl SE
2. Nagy Zalán KirályTeam
3. Kajtár Bence Esztergomi KBSE

Cadet 1 korosztály, semi-contact
lányok
32 kg
1. Török Szonja KirályTeam
2. Fábián Rita Hegyesi KBSE
3. Martina Cingelova Slovakia
37 kg
1. Murvai Lívia KirályTeam
2. Farkas Julianna Szigetszentmiklós-Tököl SE
3. Lencsés Dorina KirályTeam
42 kg
1. Gilyán Renáta KirályTeam
2. Bódi Klaudia KirályTeam
3. Gyurcsák Nikolett DragonTeam
47 kg
1. Berta Rebeka KirályTeam
2. Nadine Lerchster Austria
3. Magdalena Walewska Dragon Poland
+47 kg
1. Gál Vivien Árpád DSE
2. Tóth Veronika KirályTeam
fiúk
28 kg
1. Göndör Andor Budaörsi KBSE
2. Adam Dawidowicz Poland
32 kg
1. Veres Roland KirályTeam
2. Riesing József Yoko KBT
3. Fésű Lajos Szigetszentmiklós-Tököl SE
37 kg
1. Szentpéteri Bence Békéscsabai LTP SE
2. Mádi Bálint Fontana KBSE
3. Nováki Dávid Yoko KBT
42 kg
1. Bálint Zoltán Békéscsabai LTP SE
2. Korpádi Tamás KirályTeam
3. Csonka Attila Tigers KBSzSE
47 kg
1. Császár Levente Skorpió KBSE
2. Sallai Gábor Békéscsabai LTP SE
3. Nyergesi Tamás Zoltek SE
57 kg
1. Takó Roland Tigers KBSzSE
2. Hegyesi Dániel Esztergomi KBSE
3. Opauszki Dávid Békéscsabai LTP SE

Cadet 1 korosztály, light-contact
lányok
37 kg
1. Murvai Lívia KirályTeam
2. Viktoria Kazikova Slovakia
3. Farkas Julianna Szigetszentmiklós-Tököl SE
+47 kg
1. Poroszlai Ramóna Hegyesi KBSE
2. Magdalena Walewska Dragon Poland
fiúk
28 kg
1. Göndör Andor Budaörsi KBSE
2. Balogh Kevin Esztergomi KBSE
32 kg
1. Veres Roland KirályTeam
2. Fésű Lajos Szigetszentmiklós-Tököl SE
37 kg
1. Vigmond Richárd Szigetszentmiklós-Tököl SE
2. Mádi Bálint Fontana KBSE
3. Vetor András Szigetszentmiklós-Tököl SE
42 kg
1. Achmad Illias Szigetszentmiklós-Tököl SE
2. Csonka Attila Yoko KBT
3. Leon Fitera Slovakia
47 kg
1. Nyergesi Tamás Zoltek SE
2. Mészáros Attila Békéscsabai LTP SE
57 kg
1. Opauszki Dávid Békéscsabai LTP SE
2. Solymosi László Mezőberényi SDSE

b1. Veres Mercédesz KirályTeam
2. Németh Natália KirályTeam
50 kg
1. Sas Viktória KirályTeam
2. Sandra Paszek Dragon Poland
3. Elszaszer Kitti Szigetszentmiklós-Tököl SE
55 kg
1. Gilyán Regina KirályTeam
2. Olajos Enikő Szigetszentmiklós-Tököl SE
3. Füncht Fanni KirályTeam
60 kg
1. Berta Viktória KirályTeam
2. Sylvia Szymala Dragon Poland
+65 kg
1. Liszkai Krisztina Yoko KBT
2. Süb Réka KirályTeam
3. Csonka Zsófia KirályTeam
fiúk
42 kg
1. Rohonczi Jenő KirályTeam
2. Michael Frankolin Austria
3. Kafel Kacper Dragon Poland
47 kg
1. Lukács Dániel Szigetszentmiklós-Tököl SE
2. Michael Ernst Austria
3. Sári Máté Yoko KBT
52 kg
1. Ekker Dávid KirályTeam
2. Vetor Attila Szigetszentmiklós-Tököl SE
3. Balogh László Fontana KBSE
57 kg
1. Szabó Tamás Esztergomi KBSE
2. Szabó Z. Dominik Zoltek SE
3. Novák Norbert Yoko KBT
63 kg
1. Szilágyi Sándor KirályTeam
2. Erdei Brúnó KirályTeam
3. Elszaszer Dávid Szigetszentmiklós-Tököl SE
69 kg
1. Murvai Márton KirályTeam
2. Nagy Gergő Skorpió KBSE
3. Szilágyi Patrik KirályTeam

Cadet 2 korosztály, light-contact
lányok
50 kg
1. Gremen Petra Szigetszentmiklós-Tököl SE
2. Elszaszer Kitti Szigetszentmiklós-Tököl SE
3. Sandra Paszek Dragon Poland
55 kg
1. Olajos Enikő Szigetszentmiklós-Tököl SE
2. Ébelle Fruzsina Esztergomi KBSE
65 kg
1. Liszkai Krisztina Yoko KBT
2. Sylvia Szymala Dragon Poland
fiúk
47 kg
1. Lukács Dániel Szigetszentmiklós-Tököl SE
2. Sári Máté Yoko KBT
3. Kafel Kacper Dragon Poland
52 kg
1. Kádas Gábor Békéscsabai LTP SE
2. Dér Ádám Szigetszentmiklós-Tököl SE
3. Vetor Attila Szigetszentmiklós-Tököl SE
57 kg
1. Szabó Z. Dominik Zoltek SE
2. Szabó Tamás Esztergomi KBSE
3. Gulyás Richárd Szigetszentmiklós-Tököl SE
63 kg
1. Elszaszer Dávid Szigetszentmiklós-Tököl SE
2. Gózon Ádám Esztergomi KBSE
3. Vida Balázs Hegyesi KBSE
69 kg
1. Gács Kristóf UD SE
2. Weinber Tamás Bálint VM Karate
3. Zölei Ádám Ráckevei KBSE
+69 kg
1. Morvay Viktor Budaörsi KBSE
2. Fedor Krisztián VM Karate

Junior-felnőtt korosztály, semi-contact
nők
60 kg
1. Busa Andrea Yoko KBT
2. Kádas Adrienn KirályTeam
3. Wágner Vivien Szigetszentmiklós-Tököl SE
70 kg
1. Nagy Henrietta KirályTeam
2. Veleczki Zsuzsanna Hunyadi SE
3. Gabriela Perda Dragon Poland
férfiak
63 kg
1. Tyukodi Máté KirályTeam
2. Wolf Martin KirályTeam
3. Takó Patrik Yoko KBT
69 kg
1. Iványi Gábor KirályTeam
2. Veres Richárd KirályTeam
3. Takács Péter Szigetszentmiklós-Tököl SE
79 kg
1. Gömbös László KirályTeam
2. Hartyányi Péter Yoko KBT
84 kg
1. Kovács János Mezőberényi SDSE
2. Amel Karic Austria
89 kg
1. Vágvölgyi Péter KirályTeam
2. Horváth Bence Hunyadi SE
94 kg
1. Zelenai Dávid KirályTeam
2. Koknya Péter Hunyadi SE
3. Szokolai Roland Hunyadi SE

Junior-felnőtt korosztály, light-contact
nők
55 kg
1. Olajos Enikő Szigetszentmiklós-Tököl SE
2. Révész Zsanett Esztergomi KBSE
3. dr. Megyeri Csilla UD SE
60 kg
1. Wágner Vivien Szigetszentmiklós-Tököl SE
2. Kornelia Kieloch Dragon Poland
65 kg
1. Móricz Emily UD SE
2. Gabriela Perda Dragon Poland
3. Veleczki Zsuzsanna Hunyadi SE
férfiak
63 kg
1. Buják Tamás Esztergomi KBSE
2. Gyetvai Ádám Esztergomi KBSE
3. Modrzejewski Maciej Dragon Poland
69 kg
1. Takács Péter Szigetszentmiklós-Tököl SE
2. Philippe Ganz Austria
3. Párkányi Csongor Budaörsi KBSE
74 kg
1. Laszák Zoltán Szigetszentmiklós-Tököl SE
2. Szűcs István Lajo-S Sport Team
3. Kováts László UD SE
79 kg
1. Hartyányi Péter Yoko KBSzSE
2. Tóth László Kosice Slovakia
3. Csercsik Dávid UD SE
84 kg
1. Gerzsai Ádám Hunyadi SE
2. Irimi Norbert Hunyadi SE
3. Matej Engler Kosice Slovakia
89 kg
1. Koller Zoltán Százhalombattai KBSE
2. Almássy Bálint Lajo-S Sport Team
3. Christoph Mollits Austria

(B. I.)

Ha tetszett az írás, oszd meg.
Mond el a véleményed
Legolvasottabb
80 másodperc alatt „postázta” üzenetét
5634
Fekete László ambiciózus tervei
12474
Andy Ruiz Jr 12,5 kilóval könnyebb, mint Joshua ellen
355
Demetrius Andrade pontozással győzte le kihívóját
3062
Felkapott

A sütik olyan kis szöveges fájlok, melyeket a weboldalak felhasználhatnak arra, hogy még hatékonyabb felhasználói élményt nyújtsanak. A jogszabályok értelmében csak az oldal működéséhez teljesen nélkülözhetetlen sütiket tárolhatjuk az Ön böngészőjében, minden egyéb más süti használatához az Ön engedélyére van szükség.

A "Minden süti engedélyezése" gombra kattintva érhető el a legjobb felhasználói élmény, valamint a további füleken egyesével is engedélyezheti a különböző célú sütiket.

Az Adatvédelem oldalon megtalál minden információt arról, hogyan léphet velünk kapcsolatba, illetve hogyan dolgozzuk fel a személyes adatokat, valamint módosíthatja az adatvédelmi beállításokat is.

Ezen sütik nélkül az oldalunk nem tudja a legjobb élményt nyújtani, bizonyos funkciók működése akadályozva lenne.

A szabályzat elfogadásával ezen sütik engedélyezésre kerülnek.

Név Szolgáltató Cél Érvényesség
PHPSESSIDmonokli.comMunkamenet-azonosító, a látogató böngészési állapotát rögzíti az oldalbetöltések között.Munkamenet vége
cookieConsentmonokli.comA látogató sütikkel kapcsolatos beállításait tárolja.1 év
Fel