Taekwondo országos bajnokság Békéscsabán

2014. 12. 03. 10:34
Taekwondo országos bajnokság Békéscsabán

Békéscsabán már nem az első alkalommal rendez a Magyar Taekwondo Szövetség országos bajnokságot, és idáig mindegyik verseny jó hangulatú és emlékezetes volt. A WTF taekwondo olimpiai sportág, így nem csoda, ha a jó rendezésnek és a versenyzők színvonalas produkciójának nagy a jelentősége.

A huszonnegyedik felnőtt és a huszonegyedik gyermek és kadet országos bajnokságon több, mint kétszázan indultak el Békéscsabán, a Városi sportcsarnokban. A rendező Békéscsabai lakótelepi SE – Szedoglavits Alajos szakosztályvezető mesterrel az élen – mind a endezésben, mind a versenyzésben igyekezett maradandót alkotni. A versenyzők már az előző napon lemérlegeltek, és így időben elkészült a sorsolás is. A négy küzdőtéren összecsapó mezőnyt Békéscsaba megyei jogú város Polgármestere, Szarvas Péter köszöntötte. Jó házigazdaként mindenkinek sikeres versenyzést kívánt, e azt sem titkolta, hogy igazából- érthető módon- a békéscsabai gárdának szorít a sikeres versenyzéshez. Megtisztelte a versenyt többek között Kiss Tibor, Békéscsaba sportért felelős alpolgármestere is, Lovas István, a házigazda Békéscsabai Lakótelepi SE elnöke, Shihan Gregor László VI.DAN, a Békés megyei Harcművész Szövetség elnöke és,…- Jeanne-Marie Wenckheim Dickens grófnő! A köztiszteletben álló, örökifjú hölgy és a békéscsabai taekwondosok kapcsolata kiváló, a grófnő korábban segítette a szakosztály munkáját és örömmel tekintette meg a versenyt. 

Patakfalvy Miklós VI.DAN, a szövetség elnöke nyitotta meg az országos bajnokságot, majd az ünnepi hangulat csak fokozódott, amikor a DAN vizsga okleveleit átadta a nemrégiben vizsgázott mestereknek. 

A megnyitó után elkezdődtek az országos bajnokság küzdelmei. A kadet küzdelmektől kezdve a versenyzők az elektromos pontjelző berendezéssel felszerelve vívták meglehetősen kemény mérkőzéseiket. Egy biztos, az orvosi stáb nem unatkozott ezen a napon, akadt munkájuk bőven, a küzdősportok világában nem számít rendkívüli eseménynek. A bírói kar munkáját sem érheti szó, hiszen üresjárat nélkül végezték felelősségteljes munkájukat. A mérkőzéseket zömében az esélyesek nyerték, de természetesen arra is akadt nem egy példa, hogy borult a papírforma. A WTF Taekwondo országos bajnokság jól sikerült, s a sportág tovább haladhat a fejlődés útján, hiszen – látva az utánpótlás küzdelmeit – reménykedhet a jövőbeni nagyobb nemzetközi eredményességben! 

Kadet A kategória
-37 kg.
1. Józsa Levente (Goldstars SE)Edző: Kovács Miklós
2.Csiszár László ( Tájfun SE)
3. Krisztián Zsombor( Agria TKD & MMA SE)
45 kg.
1. Gálfi Botond (Goldstars SE) Edző: Kovács Miklós
2. Soós Roland (Taekwondo Fanatics)
49 kg.
1. Forrai Viktor (Hwarang-Do Sportegyesület) Edző: Balázs Éva
2. Varga Dávid (MTK)
53 kg.
1. Lőrincz Ferenc (Tornádó HSE) Edző: Vágó Ferenc
2. Berei Béla (Máté Taekwondo& Hapkido KHSE)
65 kg.
1. Gulyás Róbert (Máté Taekwondo&Hapkido KHSE) Edző: Máté József
2. An Tamás (MTK)
+65 kg.:
1. Gyebnár Dániel (Békéscsabai Lakótelepi SE)Edző: Szedoglavits Alajos
2. Gyebnár Bence(Békéscsabai Lakótelepi SE)
Kadet B kategória
37 kg.
1. Balázs Máté ( Egri Honvéd SE) Edző:Balázs Zsolt
2. Szabó Balázs (Taekwondo Fanatics)
3.Sovaczki Viktor ( Máté Taekwondo&Hapkido KHSE)
45 kg.
1. Grexak Csaba (Máté Taekwondo&Hapkido KHSE) Edző: Máté József
2. Koszó Máté (Máté Taekwondo&Hapkido KHSE)
3 Kovács Olivér (Egri Honvéd SE)
3. Kökény Gábor (Üdse)
49 kg.
1 Galovics Gábor (Taekwondo Fanatics) Edző: Kiss Tamás
2.Gyöngyi Bátor Barnabás (Békéscsabai Lakótelepi SE)
3. Cserép Dániel (Arany Tigris HKSE)
53 kg.
1. Puju Kevin (Békéscsabai Lakótelepi SE) Edző: Szedoglavits Alajos
2.Veres Balázs (Agria TKD & Mma SE)
3. Bailey Kelen (MTK)
57 kg.
1. Shon Le Hoang ( Sárga Tenger) Edző: Németh Attila
2. Istók Gergő (Üdse)
65 kg.
1. Imre Gábor (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Kiss Gergely ( Arany Tigris HKSE)
+65 kg.
1.Nagy Normann (Hwarang-Do Sportegyesület) Edző: Balázs Éva
2. Bajo Bence (Tornádó HSE)
3. Akots Marcell ( Taekwondo Sharks Egyesület)
Junior A kategória:
-45 kg.
1.Szűcs Krisztián (Goldstars SE) Edző: Kovács Miklós
2. Fischer Péter (UTE)
48 kg.
1. Piros Dániel (Tájfun SE). Edző: Fábián Éva
2. Kiss Dominik (Hwarang-Do Sportegyesület)
3. Vince Benjámin (Goldstars SE)
59 kg.
1. Lengyel Gábor (MTK)Edző:Dr. Marton Zsolt Krisztián
2. Takács Dávid (Tájfun SE).
3. Egyházas András (Sárga Tenger)
3. Pásztor Máté (Sárga Tenger)
63 kg.
1. Debreczeni Milán (Goldstars SE) Edző: Kovács Miklós
2. Práth Balázs (Békéscsabai Lakótelepi SE)
3. Tar Balázs (Tájfun SE).
3. Böhm Tamás (MTK)
68 kg.
1. Antal Norbert (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Sztoján Péter (Hwarang-Do Sportegyesület)
3. Lengyel Alex (Hwarang-Do Sportegyesület)
73 kg.
1. Dombi Balázs(Békéscsabai Lakótelepi SE) Edző: Szedoglavits Alajos
2. Forrai Richárd (Hwarang-Do Sportegyesület)
Junior B kategória:
59 kg.
1. Galovics Bálint (Taekwondo Fanatics) Edző: Kiss Tamás
2. Szakos Bence (Taekwondo Sharks Egyesület)
63 kg.
1. Boroczi Botond (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Horváth Dániel (MTK)
3. Bukta Balázs (Agria TKD & MMA SE)
68 kg.
1. Diószegi Gyula (Békéscsabai Lakótelepi SE) Edző: Szedoglavits Alajos
2. Kovács Zoltán (Üdse)
73 kg.
1. Árpási Barna (Üdse)Edző:Tóth Balázs
2. Derzsy Tas (Tájfun SE)
3. Pál Maximilian (MTK)
78 kg.
1. Kövi Attila (Tájfun SE)Edző: Fábián Éva
2. Kucsera Bence (Universum)
68 kg
1. Szegedi Norbert (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Lengyel Norbert (MTK)
3. Kazinczy Viktor (Tájfun SE).
3. Bán Dávid (Egri Honvéd SE)
Felnőtt A kategória
74 kg.
1. Szabó András (Tájfun SE). Edző: Fábián Éva
2. Sobotka Adám (Tájfun SE).
3. Pásztor Zsolt (Sárga Tenger)
3. Davran Timur (Tájfun SE).
Felnőtt B kategória
63 kg.
1. Szelestei Kristóf (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Marton Jenő (Taekwondo Sharks Egyesület)
74 kg.
1. Rácz Zsolt (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Preska Botond (MTK)
3. Káli Bence (Sárga Tenger)
3. Kelemen Péter (KéK Bolygó Egyesület)
+87 kg.
1. Kulcsár Attila (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Somogyi Tibor (Too Kyun Taekwondo SKE)
3. Szádvári Ákos (Tornádó HSE)
Kadet A kategóriás lányok
44 kg.
1. Patakfalvy Luca (MTK) Edző:Dr. Marton Zsolt Krisztián
55 kg.
1. Nyitrai Eszter (MTK) Edző:Dr. Marton Zsolt Krisztián
2. Rozgonyi, Janka (MTK)
+59
1. Tick Zsófia (Goldstars SE) Edző: Kovács Miklós
B kategóriás lányok
41 kg.
1. Debreczeni Zsófia (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Vészi Panna (Arany Tigris HKSE)
47 kg.
1. Balázs Klementína (Arany Tigris HKSE) Edző: Árgyelán Zsolt
2. Lányi Réka (Békéscsabai Lakótelepi SE)
55 kg.
1. Kiss Dóra (Arany Tigris HKSE)Edző: Árgyelán Zsolt
2. Szabó Beatrix (UTE)
Junior lányok A kategória:
52 kg.
1. Patakfalvy Csenge (MTK) Edző:Dr. Marton Zsolt Krisztián
2. Szegedi Réka (UTE)
3. Szilágyi Anna (Békéscsabai Lakótelepi SE)
55 kg.
1. Nagy Nikolett (MTK) Edző:Dr. Marton Zsolt Krisztián
2. Böhm Emese (MTK)
3. Dobó Anita (Hwarang-Do Sportegyesület)
59 kg.
1. Gadacsi Dorottya (Tájfun SE). Edző: Fábián Éva
2. Berta Szilvia (Hwarang-Do Sportegyesület)
3. Korcsog Réka(Békéscsabai Lakótelepi SE)

+68 kg.
1. Füredi Rebeka (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Paulovics Rebeka (Egri Honvéd SE)
Junior B kategória
52 kg.
1. Binder Natália (Taekwondo Sharks Egyesület)Edző: Kovács Zsolt
2. Schab Petra (Arany Tigris HKSE)
3. Tóth Enikő (Goldstars SE)
3. Földi Tímea (Goldstars SE)
55 kg.
1. Pál Janka (Hwarang-Do Sportegyesület) Edző: Balázs Éva
2. Pásztor Laura (Tájfun SE).

Felnőt A kategória 46 kg.
1. Lipcsei Claudia (MTK) Edző:Dr. Marton Zsolt Krisztián
62 kg.
1. Braun Tímea (Tájfun SE). Edző: Fábián Éva
2. Pintér Brigitta (Tájfun SE).

+73 kg.
1. Kiss Adrienne (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Vágó Kitti (Tornádó HSE)
Felnőtt B kategória
53 kg.
1. Tóth Darla (MTK) Edző:Dr. Marton Zsolt Krisztián
2. P.Nagy Csilla Anita (Too Kyun Taekwondo SKE)
3. Simon Zsófia (Taekwondo Fanatics)
3. Tordai Zsanett (MTK)

67 kg.
1. Bakos Bettina (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Mészáros Liliana (Tornádó HSE)
3. Dacher Anna (Universum)
3. Kónya Szabina (Taekwondo Sharks Egyesület)
Gyerek I. C kategória
24 kg.
1. Kuron Trini Erik Tájfun SE). Edző: Fábián Éva
2. Tisza András (Hwarang-Do Sportegyesület)
3. Szabó Benedek (Goldstars SE)
3. Vince Botond (Goldstars SE)
27 kg.
1. Bánki Dávid Ede (Alisca Taekwondo Klub) Edző:Rácz Petra
2. Makrai Tamás (Tájfun SE).
3. Andor Soma (Goldstars SE)
3. Gubala Gergő (Goldstars SE)
30 kg.
1. Surin Patrik (Békéscsabai Lakótelepi SE) Edző: Szedoglavits Alajos
2.Gyurik Levente (Tájfun SE).
3. Futó Máté Gábor (Alisca Taekwondo Klub)
3. Kreisz Dániel (Universum)
33 kg.
1. Túri Dániel (Tájfun SE). Edző: Fábián Éva
2. Páli Brúnó (Taekwondo Fanatics)
3. Kökény Levente dse
3. Sípos Áron (Agria TKD & MMA SE)
36 kg.
1. Klajkó Dávid (Goldstars SE) Edző: Kovács Miklós
2. Papp Olivér (Tájfun SE).
40 kg.
1. Petrenkó Bence (Tájfun SE). Edző: Fábián Éva
2. Koroncai Ádám (Goldstars SE)
3. Müller Bálint (UTE)
Gyerek II C kategória
27 kg.
1. Vince Máté (Goldstars SE) Edző: Kovács Miklós
2. Bagi Balázs (Tornádó HSE)
3. Házi Dávid (Agria TKD &MMA SE
30 kg.
1. Molnár Viktor Bendegúz (Goldstars SE) Edző: Kovács Miklós
2. Tóth Dariusz (MTK)
3. Ganyi Csongor (Alisca Taekwondo Klub)
33 kg.
1. Bélavári Kolos (Tájfun SE). Edző: Fábián Éva
2. Gergő Krisztián (Agria TKD &MMA SE)
3. Tóbiás Roland (Tájfun SE).
3. Torda Molnár Csaba (Goldstars SE)
36 kg.
1. Kovács Marcell (Tájfun SE). Edző: Fábián Éva
2. Tóth Markó (Universum)
3. Lengyel Tamás (Hwarang-Do Sportegyesület)
3. Kadlott Zsombor (Agria TKD & MMA SE)
40 kg.
1. Czirok Kristofer (Hwarang-Do Sportegyesület) Edző: Balázs Éva
2. Major Bence (Agria TKD & MMA SE)
3. Rácz Bese (Sárga Tenger)
44 kg.
1. Kiss Patrik (Goldstars SE) Edző: Kovács Miklós
2. Gál Dániel (Tájfun SE).
3. Hotak Marcell (Tájfun SE).
49 kg.
1. Ruzsin Alexander (Taekwondo Sharks Egyesület) Edző:Kovács Zsolt
2. Ruzsin Artur (Taekwondo Sharks Egyesület)
3. László Lajos Máté (Taekwondo&hapkido KHSE)
54 kg.
1. Bagi Domonkos (Tornádó HSE) Edző: Vágó Ferenc
2. Kollár Bence (Taekwondo Sharks Egyesület)
Lányok
Gyerek I C kategória
30 kg.
1. Somogyi Anna (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Csáki Hanna (MTK)
3. Árpási Réka (Üdse)
36 kg.
1. Stájer Boglárka (Goldstars SE) Edző: Kovács Miklós
2. Gubala Flóra (Goldstars SE)
3. Bagi Elina (Tornádó HSE)
3. Kása Lili (Agria TKD & MMA SE)
Gyerek II C kategória
36 kg.
1. Kauderer Viktória (Tájfun SE). Edző: Fábián Éva
2. Somlai Kamilla (UTE)
40 kg.
1. Polgár Virág (Sárga Tenger) Edző: Németh Attila
2. Sneider Katarina (Agria TKD &MMA SE)
3. Gáspár Viktória (Arany Tigris HKSE)
54 kg.
1. Rajki Petra(Békéscsabai Lakótelepi SE) Edző: Szedoglavits Alajos
2. Gyöngyi Virág (Békéscsabai Lakótelepi SE)
Csapatverseny
1.Tájfun SE
2.Ute
3.Goldstars SE
4.MTK
5. Békéscsabai Lakótelepi SE
6.Hwarang-Do SE
A verseny támogatói: Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata, Békéscsabai Lakótelepi SE, Békés megyei Harcművész Szövetség, Békéscsabai Közelharc Stúdió
Ha tetszett az írás, oszd meg.
Mond el a véleményed
Legolvasottabb
80 másodperc alatt „postázta” üzenetét
5699
Fekete László ambiciózus tervei
12740
Andy Ruiz Jr 12,5 kilóval könnyebb, mint Joshua ellen
403
Demetrius Andrade pontozással győzte le kihívóját
3073
Felkapott

A sütik olyan kis szöveges fájlok, melyeket a weboldalak felhasználhatnak arra, hogy még hatékonyabb felhasználói élményt nyújtsanak. A jogszabályok értelmében csak az oldal működéséhez teljesen nélkülözhetetlen sütiket tárolhatjuk az Ön böngészőjében, minden egyéb más süti használatához az Ön engedélyére van szükség.

A "Minden süti engedélyezése" gombra kattintva érhető el a legjobb felhasználói élmény, valamint a további füleken egyesével is engedélyezheti a különböző célú sütiket.

Az Adatvédelem oldalon megtalál minden információt a sütikről és adatvédelemről.

Ezen sütik nélkül az oldalunk nem tudja a legjobb élményt nyújtani, bizonyos funkciók működése akadályozva lenne.

A szabályzat elfogadásával ezen sütik engedélyezésre kerülnek.

Név Szolgáltató Cél Érvényesség
PHPSESSIDmonokli.comMunkamenet-azonosító, a látogató böngészési állapotát rögzíti az oldalbetöltések között.Munkamenet vége
cookieConsentmonokli.comA látogató sütikkel kapcsolatos beállításait tárolja.1 év
Fel