Öt érem a Zlatko Hribic emlékversenyről

2009. 04. 10. 01:11

Megkezdte ökölvívó válogatottunk a menetelést a Londoni Olimpia felé. A sikeres Bocskai Emlékverseny után ez volt az első nemzetközi megméretetése a "nemzeti 11"-nek.

A válogatott kénytelen volt nélkülözni egy két sérült versenyzőt, Varga Miklóst , Káté Gyulát/ mindketten orsérülés miatt nem indultak/ valamint Bouqet Bencét aki lázas  betegsége miatt maradt távol a Zágrábban megrendezett Emlékversenyről. A csapatépítésnek  és a korábbi eredmények köszönhetően több ifjúsági  versenyző is szerepelt az utazók között. Ismertetném a versenyzők egyéni teljesítményét.

48 Kg ban  Három versenyző indult Ungvári a 3-as számot kapta így a döntőbe került, Stubbst Thomas Angol versenyzővel vívott csatájában az első menetben megpróbálta az irányítást átvenni több kevesebb sikerrel a második menettől az angol ritmusváltásokkal átvette a vezetést és a mérkőzés végéig megtartotta azt.

51 kg-ban
négy versenyző indult Berna Dávid a mongol Batulga Batsuren-nel kezdett Dávid a mérkőzés elején ritmusváltásokkal próbált kezdeni a mongol versenyző a kezdeményezés ellenére átvette az irányítást, rendszeresen Dávid támadását megelőzte a harmadik menetre versenyzőnk elfáradt és támadásai erőtlenné vált.

54 kg-ban
nyolc versenyző indult Lakatos Krisztián a Szlovák Parlagi Martinnal kezdett a végeredményből is látható, hogy igen szoros mérkőzésben volt részünk. Krisztián az esőmenettől folyamatosan kezdeményezett és megpróbálta irányítani a mérkőzés menetét. A harmadik menetben volt egy megtorpanás amelyen nem tudott Krisztián felülkerekedni és így
egy ponttal vesztett.

57 kg-ban Nyolc versenyző indult Mihály János A Szerb Stakkovic Branimir-ral kezdett erős elsőmenet után kissé elfáradva próbálta az irányítást kézben tartani de a szerb versenyző jobb állóképességgel rendelkezett így elképzeléseit jobban tudta érvényesíteni.

60 kg-ban
szintén nyolc versenyző indult Lauffer Krisztián a Szerb Marjanovic Ljubomir-ral kezdett a még ifjúsági korcsoportú versenyző igen nagy irammal kezdett a szerb versenyző megpróbálta az elsőmenetben átvenni az irányítást több kevesebb sikerrel a második és harmadik menetben észrevehető volt versenyzőnk rutintalansága a harmadik menetben nem tudtunk ujjítani és 9:7 pontozással vesztetünk.

64 kg-ban
nyolc versenyző indult Klasz Árpád a Mongol Tuvshinbat Byamaba Árpi igen magabiztos öklözéssel kezdett a irányítást is kézben tartotta biztos találatokkal próbált előnyt szerezni sajnos a birok a pontozásnál ezeket a találatokat nem értékelték megfelelő pontszámmal, a harmadik menetben versenyzőnk felszabadult küzdelmet mutatott be de ez is kevés volt a győzelemhez.

69 kg –ban
nyolc versenyző indult Bacskai Balázs a Belorusz Atrokhov Dzimitry-val kezdett a mérkőzés elsőmenetében Bacskai próbálta az irányítást megszerezni nagy nyomás helyezkedett Bacskaira mellyel több kevesebb sikerrel küzdött meg. A harmadik menetben a mérkőzés irama hullámzó volt a mérkőzést egy ponttal veszítettük el.

75 kg–ban
nyolc versenyző indult Harcsa Norbert a Mongol Shinebayar-ral kezdett folyamatos irányítás mellett biztosan nyerte a mérkőzést és így a Horváth Szerb győztessel mérkőzött. A Horvát versenyző nem tudott lépést tartani Norbi iramával és így 10:1 arányú pontozással nyertük a mérkőzést. A döntőt a német Vorrath Terence-vel vívtuk egy erős jol képzett versenyző ellen kellett mérkőzni Norbi a mérkőzés elején könnyen átvette az irányítást és biztosan hajtotta végre a taktikai feladatokat melynek eredménye 7:0 arányú győzelem.

81 kg-ban hat versenyző indult Szellő Imre a hatos számot kapta és a Mongol Mandakhbayar-ral kezdett könnyed gyors öklözéssel magabiztosan nyerte a mérkőzést 10:2-re A döntőt a horvát Sep Hrvoje-vel vívta az erős ellenfél nem hátráltatta Szellőt, hogy átvegye a menet elején a mérkőzés irányítását és így magabiztosan nyerte a meneteket, 9:6 arányú pontozással lett anyaérmes.

91 Kg-ban  nyolc versenyző indult Darmos József az Angol Baister Warren-nel kezdett könnyebbnek hitük a mérkőzést hiszen Darmos már verte ellenfelét. A mérkőzés során tapasztalhattuk, hogy az angol versenyző a múltkori találkozóhoz képest igen sokat fejlődött. Darmos a menet elején megpróbálta az irányítást megszerezni, de nem találta a megfelelő ütőtávolságot és így támadásai nem voltak sikeresek, ellenfele könnyen hárított és kontra támadásokkal válaszolt amelyet a birok pontokkal jutalmaztak. A mérkőzés második felében Darmos iramváltásokkal próbálkozott amely eredményesnek bizonyult és szoros pontozással (4:3) vereséggel zárta a mérkőzést.