Nemzetközi profibox gála Párkányban - beszámoló

2012. 11. 12. 03:54

Az LP Promotion vasárnap este nemzetközi profibox gálát rendezett a szlovákiai Párkányban, szlovák, magyar, román és orosz ökölvívók részvételével. Több kifejezetten jó, és érdekes összecsapást láthatott a felvidéki publikum. Videó összefoglaló a cikk végén!

A rendezvény egyetlen nehézsúlyú mérkőzésén két bőven 110 kiló feletti versenyző csapott össze Péczeli László (4-2-1) és Somogyi János személyében. Súlyukból adódóan a felek nem sokat foglalkoztak a szép lábmunkával, ám a „cammogós” párharc kőkemény ütésváltásokkal telt, melyből rendszerint Péczeli jött ki jobban, így egyhangú pontozással megérdemelten nyerte a küzdelmet.
Péczeli vs SomogyiPéczeli vs Somogyi

Cirkálósúlyban egy igen érdekes összecsapást láthatott a közönség, méghozzá Bozai Gyula és Zsálek Ferenc előadásában. A meccset Bozai kezdte jobban, megnyerte az első menetet, majd a folytatásban Zsálek feljött, és szorossá tette a második etapot, noha ezt még nem sikerült „behúznia”. A harmadik és a negyedik menetekben úgy tűnt, hogy Zsálek pontosabb és eredményesebb ellenfelénél, amely miatt mindhárom pontozónál döntetlen eredményt hozott a végelszámolás. Miután az eredményt mindkét bunyós kifogásolta (Bozai hevesebben), Petrányi Zoltán, a Profibox Promotion tulajdonosa úgy döntött, hogy hamarosan a teljes mérkőzést elérhetővé teszi a monokli.com oldalon. (ITT nézhető meg!)
Zsálek Ferenc vs Bozai GyulaZsálek Ferenc vs Bozai Gyula

A 99. (!) profi mérkőzésen ringbe lépő Balogh Gábor (2-92-5) a veretlen orosz Alexander Stanko (3-0) ellen lépett kötelek közé. Stanko végig dominálta a négy menetet, s az első és a harmadik menetben számoltak is a vecsési bunyósra. Balogh annyit kapott ezen a mérkőzésen, amivel túlzás nélkül két marharcsordát is el lehetett volna kábítani. Az erejével elkészülő orosz versenyző nem is értette, hogy ellenfele miként maradhatott állva a küzdelem végéig.

A nagyközépsúlyú mérkőzésen, melyen Nagy Attila Tibor (4-4) és Lakatos János (2-12) küzdött egymással, elég komoly meglepetés született. Lakatos ugyanis remekül kamatoztatta magasságbeli fölényét, és szépen kibokszolta székesfehérvári riválisát, de ha kellett, akkor közelharcben is felvette vele a versenyt.
Nagy Attila Tibor vs Lakatos JánosNagy Attila Tibor vs Lakatos János

Igazi tűzijátékot hozott a Magomedkamil Mussaevich – Balázs József összecsapás. Balázs kezdett jobban, keményen nekiugrott orosz ellenfelének, de az tűzre-tűzzel válaszolt, s a második körben alaposan helyben hagyta az erdélyi származású ökölvívót. A folytatásban is Mussaevich volt aktívabb, aki olyan pörgős bunyót mutatott be, melyet ritkán láthatunk élőben. Mussaevich győzelméhez nem férhetett kétség.

A Bedő Zsófia – Petukov Helga mérkőzésen a rutin diadalmaskodott, ráadásul egy igencsak heves, és nagy ütésekkel tarkított küzdelemben. Bedő már a meccs elején „leküldte” ellenfelét, ám a számolás elmaradt, mivel a ringbíró úgy ítélte meg, hogy ellenfele csak elcsúszott. Mindenesetre Petukov azonnal talpon volt, s nem látszott rajta, hogy bármilyen koordinációs problémája lenne. A heves első menet után a második körben is a nagy ütéseké volt a főszerep. Bedő a ringköteleknél egy remek kombinációt indított, melyből szép találatokat ért el, amivel kicsit zavarba is hozta az ellenfelét. A harmadik kör már kiegyenlítettebb volt, míg a negyedik menetben Petukov szép hajrát indított, amivel vélhetően meg is nyerte ezt a három percet. A kemény, de sportszerű mérkőzésen egyhangú pontozással Bedő Zsófia diadalmaskodott.
Bedő Zsófia vs Petukov Helga2Bedő Zsófia vs Petukov Helga

A Molnárfi Kristóf – Száva János mérkőzést, melyen mindkét fél az első meccsét vívta, többségi döntéssel az előbbi ökölvívó nyerte meg. Változatos, jó meccs volt, kicsit „döntetlenszagú”, ám a pontozóbírók Molnárfi akcióit értékelték inkább.
Molnárfi Kristóf vs Száva JánosMolnárfi Kristóf vs Száva János

A Fekete László – Tóti Gábor mérkőzésen nem volt apelláta, ugyanis Fekete gyors egymásutánban kétszer is leküldte riválisát, így a mérkőzésvezető joggal döntött úgy, hogy TKO-val megállítja az egyenlőtlen párharcot. A Ladislav Nemeth – Borovics Zoltán mérkőzés első két menete változatos küzdelmet hozott, ám a harmadik körben Borovics megtört, s többszöri padlózás után a negyedik menet elején TKO-val vereséget szenvedett.