Hatalmas pofonok, és telt ház Orosházán

2009. 10. 31. 05:48

A Gladiator Organization ismét telt ház előtt rendezte meg hagyományos orosházi küzdősport gáláját, melynek programjában thai boksz, kick boksz, mma és profi ökölvívó mérkőzéseket láthatott a publikum. A bokszprogramot a Profibox Promotion prezentálta az egybegyűlteknek, amely vállalkozás hat mérkőzést hozott tető alá a Bertók Róbert rendezvényén.

Az első mérkőzés nagyközépsúlyban került lebonyolításra Biczó Bálint és Kollár Attila között. A kiegyenlített első menet után Biczó tűnt jobbnak, ám a második kör végén Kollár Attila megcsípte ellenfelét. Biczó a harmadik menetben nagyobb sebességre kapcsolt, és bár Kollár főleg testen volt hatékony, a mérkőzést végül egy jobbcsapott döntötte el: a menet utolsó pillanataiban Kollár úgy eltalálta Biczót, hogy annak bal szeme alatt, a negyedik menet elejére, egy pingponglabdányira duzzadt monokli alakult ki. Török Sándor mérkőzésvezető természetesen leléptette celldömölki bunyóst, vagyis a Lauri Promotion színeiben versenyző Kollár Attila (1 győzelem – 11 vereség) TKO-val nyert.
Biczó Bálint és Kollár Attila

A második mérkőzés ugyan pontozással ért végett, ám az kifejezetten érdekes küzdelmet hozott. Polgár Sándor és Tóth Károly félnehézsúlyban mérte össze erejét, egy igen fordulatos meccsen. A nyitómenetben szoros küzdelmet láthatott a közönség, aminek értékelését az utolsó 15 másodperc tette könnyebbé. Tóth ugyanis a kék sarokban beszorította ellenfelét, és több kemény ütéssel kínálta meg Polgárt. A második felvonás is szoros volt, de Tóth határozottabb fellépése ekkor is elég volt a tíz pont begyűjtéséhez. Aztán a harmadik menet középétől fordult a kocka, ugyanis Polgár elsőbb egy jobbcsapottal, majd egy balfelütéssel is padlóztatta ellenfelét, így természetesen a pontozólapon az ilyenkor szokásos 10-7 jelent meg. A záró menetben Polgár irányított, de újabb leütést már nem tudott bemutatni. Pete László pontozóbíró 38-36 arányban Polgár Sándort (2 győzelem – 2 vereség) nevezte meg győztesnek, amely ítélet a látottak hű tükörképe volt.
Tóth Károly és Polgár Sándor(c) monokli.com

Petrovics János és Marius Cojocneanu nagyváltósúlyú mérkőzésével folytatódott a profi program. A Profibox Promotion egykori olimpikonja nem kezdte jól az összecsapást, játékos ökölvívása gyakorta szellős védekezéssel párosult, amit román ellenfele többször kihasznált, ám szorosan még így is a piros sarok nyerte a nyitó menetet. Petrányi Zoltán „ráolvasása” használt a szünetben, hisz Petrovics innentől komolyabban koncentrált, és lazán, szemre is tetszetősen, 40-36 arányban megnyerte a mérkőzést.
Petrovics János és Marius Cojocneanu(c) monokli.com

A BoxingONE ligában érdekelt KO Gladiator egykori csapatkapitányát, Kelemen Balázst már a harmadik profi mérkőzésére szólították Orosházán, méghozzá a kecskeméti Rostás Lázár ellen. Kelemen a küzdelem első pillanatától kezdve irányított, nagyszerű jobbfelütéseire és balhorgaira Rostás csak egyszer tudott válaszolni - egy jobbcsapott formájában. A második menetben Kelemen fokozta az általa diktált iramot, és főleg testen bombázta a végig védekezésre kényszerülő ellenfelét. A harmadik perc elején Rostás egy bal-jobb kombináció után padlóra került, de a számolás végére sikerült felállnia. Ellenben Rostás rendezetlen mozgását látva Pete László ringbíró teljesen jogosan beszüntette a meccset, és kihirdette a TKO eredményt. Nagy Zoltán tanítványa így harmadik profi küzdelmét is idő előtt abszolválta.
Rostás Lázár és Kelemen Balázs(c) monokli.com

Levette a fejvédőt, és a Profibox Promotion színeiben megvívta első hivatásos mérkőzését a tiszakécskei Varga János. A 21 éves fiatalember az amatőrök között sok érmet nyert különböző korosztályos versenyeken, és az első profi fellépésén megilletődöttség nélkül lépett ringbe. Ellenfele Borovics János (0 győzelem – 4 vereség – 1 döntetlen) volt, akit Varga a nyitó körben háromszor is padlóra küldött: előbb egy állcsúcsra mért balcsapottal, majd testen balfelütéssel, végül jobbfelütés-balfelütéssel ugyancsak testen. A harmadik után Török Sándor mérkőzésvezető természetesen TKO-val beszüntette a küzdelmet.
Varga János és Borovics Zoltán(c) monokli.com

A bokszprogram a debreceni Nagy „Zsivány” Zsolt mérkőzésével fejeződött be, aki a debütáló háromszoros korosztályos román bajnok Alexandru Chita ellen lépett kötelek közé. A két agresszív stílusú bunyós hamar megtalálta egymás a ring közepén, és igen heves küzdelem alakult ki közöttük. A magyar bokszoló végig jobbnak, de főleg erősebbnek és robbanékonyabbnak tűnt, így megnyerte a küzdelmes menetet. A másodikban tovább folytatódott a heves párviadal, amiben a magyar bokszoló egyre pontosabbá vált. Nagynak volt pár szigorú találata, ám mégis meglepetés volt, hogy a második perc végén, egy villámgyors, mégis kőkemény jobbfelütéssel, egycsapásra pontot tett a küzdelem végére.
Chita Alexandru és Nagy Zsolt(c) monokli.com

„Somlai Miki sajnos nem lehetett itt, mivel neki a női magyar bajnokságon akadt dolga, de Petrányi Zoltánnal is nagyszerűen megértettük egymás a mérkőzés alatt” – mondta Nagy Zsolt. „Nagyon kipattant a győztes ütés, és remélem, hamarosan valamelyik külföldi mérkőzésemen ugyanígy jönni fog! Az életemet tettem fel az ökölvívásra, és tudom, hogy nagy lehetőségeket tartogat még nekem ez a sportág.”

A rendezvény főmérkőzésén az ISKA 66,8 kg-os low-kick Magyar-bajnoki övéért szállt ringbe a debreceni Tocsán Tibor és a békési Görbics Gábor. A hazai szurkolók támogatását élvező Görbics végig fölényben küzdött, és már az első menetben közel került a győzelemhez. A komoly ökölvívómúlttal rendelkező Görbics főleg kézzel dolgozott, aminek hatására Tocsán a menet hajrájában már szinte képtelen volt a védekezésre, majdhogynem megadóan ki is fordult. A mérkőzés képe a második menetben sem változott, így a mérkőzésvezető, kissé talán korán, beszüntette az összecsapást. Talán korán, mert ha hagyja még egy fél percig folytatódni a meccset, akkor talán Tocsán edzője is észrevette volna, hogy a meccs már eldőlt, és nem rendez érthetetlen „cirkuszt” az eredményhirdetést követően.

A Gladiátor Rendezvényiroda ismét kitett magáért, hisz megint egy jó hangulatú programot hozott tető alá a küzdősportok szerelmeseinek. A gála másfél órás összefoglalóját néhány héten belül a SportTV leadja.
Felkapott

A sütik olyan kis szöveges fájlok, melyeket a weboldalak felhasználhatnak arra, hogy még hatékonyabb felhasználói élményt nyújtsanak. A jogszabályok értelmében csak az oldal működéséhez teljesen nélkülözhetetlen sütiket tárolhatjuk az Ön böngészőjében, minden egyéb más süti használatához az Ön engedélyére van szükség.

A "Minden süti engedélyezése" gombra kattintva érhető el a legjobb felhasználói élmény, valamint a további füleken egyesével is engedélyezheti a különböző célú sütiket.

Az Adatvédelem oldalon megtalál minden információt a sütikről és adatvédelemről.

Ezen sütik nélkül az oldalunk nem tudja a legjobb élményt nyújtani, bizonyos funkciók működése akadályozva lenne.

A szabályzat elfogadásával ezen sütik engedélyezésre kerülnek.