„GGG” ismét kiütéssel nyert

2013. 11. 03. 05:22

A vasárnap hajnali boxgála főmeccsén érvényesült a papírforma, Golovkin nyert, de a kihívó is kellemes meglepetést okozott.

A vasárnap hajnali New York-i bokszgála főmérkőzésén a középsúly WBA bajnoki övért csapott össze a súlycsoport új csillaga, a kazah Gennady Golovkin (28 győzelem – 0 vereség), és az igen nagy szájjal megáldott helyi Curtis Stevens (25 győzelem – 4 vereség).

A mérkőzés előtt mindenki a kazah szenzációt tartotta esélyesnek, a fogadóirodák állítólag huszonötszörös pénzt is adtak volna Stevens győzelme esetén. A meccsen nem történt meglepetés, ám Stevens is bebizonyította, hogy nem csak a szája nagy, tényleg „tökös” ökölvívó.

Már az első két menetben is Golovkin volt fölényben, bár fegyelmezetten védekező kihívója tartotta vele a lépést, és a percek múlásával egyre inkább felnőtt ellenfeléhez. Ezért volt némileg meglepetés, hogy Golovkin fél perccel a második kör előtt egy dupla balhoroggal keményen padlóztatta az amerikait, aki rendesen meg volt fogva, nehezen állt fel, és a számolás után éppen csak állva maradt a gongszóig.
Gennady Golovkin vs Curtis StevensGennady Golovkin vs Curtis Stevens
A harmadik menetben Stevens főleg a biztos védekezésre helyezte a hangsúly, majd a következő körben is, és csak hellyel-közzel támadt vissza. Viszont a negyedik menet utolsó percére Stevens kipihente a megpróbáltatásait, Golovkin is kicsit óvatlanná vált, és az amerikai egy szempillantás alatt visszajött a meccsbe, amikor 5-6 tiszta ütéssel meglepte a címvédőt.

Az ötödik menet nyitott volt, bár Golovkin talált többet. A 6. menetre visszaállt a rend, a kazah egyértelmű fölényben küzdött. A hetedik felvonás feléig azonban Stevens újra érdekessé tette a párharcot, változatos volt a küzdelem, ám a menet második részében Golovkin ismét a kötelekhez szorította riválist. Stevens azonban a menet végén többször jól ütött közbe.

A nyolcadik kör változatos küzdelemmel kezdődött, ám Golovkin egy perc után néhány testütéssel megállította kihívóját, aki újra a kötelekhez szorult, és iszonyatos verésben részesült a menet végéig. Curtis Stevens edzője a gongszó után azonnal jelezte a mérkőzést vezető bírónak, hogy feladják a teljesen egyoldalú összecsapássá avanzsálódott vb-címmérkőzést (TKO).
Gennady GolovkinGennady Golovkin
Ezzel a sikerrel Gennady Golovkin ismét bizonyította, hogy kőkemény, igazi klasszis, aki tényleg megérdemli az amerikai szurkolók kitüntető figyelmét. Curtis Stevens ugyan alulmaradt, de valószínűleg hallani fogunk még róla, ugyanis a szakértők sokkal simább, egyoldalúbb Golovkin győzelmet vártak. Az amerikai ezzel a teljesítménnyel bizonyára jegyet váltott egy újabb vb-címmeccsre, valamelyik másik bajnok ellen.