Remek profi mérkőzéseket hozott a komárnói gála

2011. 05. 09. 10:38

A szombat esti révkomáromi BoxingONE Championship forduló programjában négy hivatásos ökölvívó mérkőzést is helyet kapott, melyet a Profibox Promotion prezentált a nagyjából 600 fős nézőközönségnek.

Az első mérkőzést cirkálósúlyban rendezték, Szalai Viktor (15-34-4) és Jaksi Krisztián (9-16-5) csapott össze. Jaksi fél év pihenő után húzott ismét kesztyűt, s az első két percben kicsit kereste önmagát, de onnantól magabiztosan bokszolt. Szalai a második körtől inkább csak a „nagy ütésre” koncentrált, átengedte a kezdeményezést ellenfelének. A vége 40-36 arányú Jaksi győzelem.
Jaksi-SzalaiJaksi-Szalai

A fiatal lengyel kisváltósúlyú reménység, Kamil Mlodzinski (2 győzelem – 0 vereség) villámgyőzelmet aratott a profik között nyeretlen Borovics Zoltán (0-10-1) felett. Kamil alig fél perc után testen küldte le ellenfelét, majd a számolás után befejezte az egyoldalú küzdelmet (TKO).
Sárközi-KubicsekSárközi-Kubicsek

Komoly csatát hozott a Sárközi Ferenc – Kubicsek Antal középsúlyú párharc. Az igencsak „sűrű” Sárközi az első menetben több kemény bombával kínálta meg ellenfelét, aki csak a második körtől tudta felvenni azt a távolságot, ahonnan kihasználhatta magasságából adódó előnyét. Kubicsek a meccs második felében igen magabiztosan bokszolt, s végül 39-37 arányban diadalmaskodott.
Palkó-KósaPalkó-Kósa

A cirkálósúlyban megrendezett Palkó Attila – Kósa Imre összecsapás első menete igazán érdekes, és fordulatos küzdelmet hozott. Kósa remekül kezdett, nagyobb ütőtávját kihasználva többször, igen keményen megütötte ellenfelét, ám Palkó jól bírta a pofonokat, egyszer sem rendült meg. A szünet után Palkó agresszívebb stílusra váltott, és végig hátrálásra kényszerítette a debütáló Kósát, aki láthatóan el is bizonytalanodott. A látványos ütéseket hozó mérkőzés a harmadik menet hajrájában fejeződött be, amikor Pete László ringbíró úgy ítélte meg (helyesen), hogy Palkó fölénye nyomasztóvá vált, mert Kósa egyre többször került kiszolgáltatott, végekezésképtelen helyzetbe (TKO).