Meghalt a WBF, éljen a WBF? - avagy a kicsik nagy csatája
Áll a bál a WBF haza táján, ugyanis a szövetség lényegében kettészakadt. A bokszvilágot ugyan nem rázza meg a hír, ám mivel ennél a szövetségnél sok magyar szerzett övet az elmúlt öt évben, néhány sorban érdemes foglalkozni a témával.
Ez volt az új WBF, amely a Word Boxing Foundation (Boksz-világalapítvány) névre hallgatott. A régi és az új szövetség között lényegében csak egy szó különbözött, tetejébe még a logójukat sem változtatták meg.
Az új szervezet ausztráliai székhellyel alakult meg, Mick Croucher vezetése mellett, de a WBF címekért az elmúlt években főleg Dél-Afrikában bokszoltak, ahol Howard Goldberg öregbítette a szövetség hírnevét, de az európai irányvonal is igen erős volt Olaf Schröder révén. Magyarországnak Kótai Mihály, Matolcsi Jázsef, Nagy József és Hidvégi György személyében négy világelsője is volt ennél a szervezetnél.
A történet sodrása idén október végén változott meg, amikor Francois Botha németországi címvédése kapcsán az összes európai és afrikai funkcionárius találkozott, és nagy egyetértésben a World Boxing Federation felélesztése mellett döntöttek, egyszersmind kiléptek a World Boxing Foundation-ből, ahol lényegében csak a régi elnök és kevésbé jelentős aktivitású holdudvara maradt.
A régi-új szövetség elnöke Howard Goldberg lett, aki Olaf Schröderrel gyorsan munkához is látott, ugyanis kiválásuk óta már hat vb-meccset kötöttek le. Természetesen a régi-új szövetség ugyanazokat a bajnokokat ismeri el, mint a másik, így például Francois Botha legközelebb már a World Boxing Federation bajnokaként lép ringbe.
A kiürült szervezet elnöke természetesen hevesen tiltakozik a WBF rövidítés használata ellen, és kész beperelni az újjáalakult szövetséget a védjegyei védelme érdekében.