Marco Huck szoros meccsen legyőzte Afolabit

2013. 06. 09. 01:02

A szombati Sauerland Event gálán harmadjára csapott össze Marco Huck és Ola Afolabi a WBO cirkálósúlyú vb-övéért.

A két harcos 2009-ben küzdött először, amit Marco Huck (36 győzelem – 2 vereség – 1 döntetlen) szoros, de egyhangú pontozással nyert meg. A végeredményt sokan vitatták, ám a tavalyi második összecsapást még inkább, amely döntetlenre végződött.

A Berlinben rendezett harmadik párviadal is remek, izgalmas küzdelmet, melynek során mindkét oldalon nagy pofonok csattantak, s úgy tűnt, hogy Afolabi valamennyivel többet talált, míg Huck hangsúlyosabb és tisztább ütéseket vitt be. Az utolsó menetben a WBO világelső Huck meg is rendítette az „interim” bajnok Afolabit.

A 12 felvonás után a címvédő német bunyós magabiztosan ünnepelte magát, miközben Afolabi visszafogottan várta az eredményhirdetést. A hivatalos verdikt többségi döntés lett, amely Hucknak kedvezett, ugyanis két bíró a címvédőt látta jobbnak (117-111, 115-113), míg a harmadik döntetlenre pontozott (114-114).

A német versenyző a mérkőzés után kijelentette, hogy végre beérett, és megmutatta valós tudását. Elmondása szerint a siker kulcsa a jó felkészülés volt. Afolabi elismerte vereségét.

Marco Huck ezzel a sikerrel 11. alkalommal védte meg WBO (Boksz Világszervezet) bajnoki címét. Következhet a Firat Arslan elleni visszavágó.