Kés és bot Békéscsabán
A Békés megyei Harcművész Szövetség meglehetősen tartalmas éves esemény és versenynaptárt alakított ki 2017 évre. A verseny és eseménynaptárban, csakúgy, mint tavaly, terveztek egy olyan önvédelmi szemináriumot, amely a kés és a bothasználat tárgykörét járja körül.
Nagy Zoltán nyugállományú ezredes, a Magyar Tartalékosok Szövetsége Békés megyei szervezetének elnöke köszöntötte a megjelenteket, visszatekintve a korábbi időszakra. Jelezte, hogy az év folyamán még további képzésen is gondolkodnak, már csak azért is, mert a magyar honvédség létszámfejlesztés előtt áll, s a tartalékosoknak is fontos szerep jut majd ebben. Örömteli, hogy a szeminárium előtt sikeres tagtoborzás keretében három új taggal bővült a szervezet. Ezt a jelenlévő titkár , Mohácsi Pál őrnagy , és Strbik Mihály törzszászlós, megyei elnökségi tag is örömmel nyugtázta.
A szeminárium címe: „Bot és kés használat a közelharcban” egyben azt is jelezte, hogy a korábbi évek tematikájához képest változások történtek. Míg korábban elsősorban az önvédelem, a bot és késtámadások elleni védekezésen volt a hangsúly, most inkább több támadó technikát, kombinációt, gyakoroltak a résztvevők. A gyakorlatokat nem annyira a harcművészetek elmélyültsége, hanem inkább az életszerűség, keménység és praktikum jellemezte. A rövid bot támadó technikáit például erővel ütőpajzsokra gyakorolták. Az első részben a bot, a második részben a kés dominált. A tananyagban többek között alaptámadások, alsó, felső, köríves, fonák szúrások, vágások, kés használata késtámadás ellen. Kés elleni védekezés késsel,késpárbaj, bot támadások és védésük… Rövid elméleti képzésre is sor került, bemutatásra került például a tonfa, gumibot, dobókés, rúgós kések, bajonettek, s még néhány olyan eszköz,. amivel a napi életben támadások esetén találkozhat az ember. Gyorsan elrepült a kétszer másfél óra, s a végén , rövid értékelés után emléklapokat kaptak a résztvevők. A baráti hangulat, a lelkesedés láttán nem nehéz kitalálni – folytatása következik!