Hazai sikerek a WTF taekwon-do Ob-n

2009. 11. 01. 19:41
Hazai sikerek a WTF taekwon-do Ob-n

Békéscsabán a Szent István Egyetem Sportcsarnokában került megrendezésre a WTF taekwon-do Országos Bajnokság - minden korosztálynak és súlycsoportnak.

Az olimpiai taekwondo full-contact szabályrendszerben rendezte meg küzdelmi versenyét, amelyen 19 klub 152 versenyzője vett részt. A megnyitót a vendéglátó klub, a Békéscsabai lakótelepi SE egykori vezetője, Bartyik Jenő II.DAN, az Önkormányzati Minisztérium Sport Szakállamtitkárságának főtanácsosa mondta el és Ő vállalta a házigazda szóvivő szerepét is. Nagy taps fogadta Patakfalvy Miklós VI.DAN a Magyar Taekwon-do Szövetség elnökét . A Békés megyei önkormányzatot Szabóné Csendes Ildikó sportreferens képviselte, s jelen volt Lovas István , a Lakótelepi SE elnöke és Gregor László V.DAN, a Békés megyei Harcművész Szövetség elnöke is.

A nap folyamán a WTF taekwon-do sokféle arcát mutatták meg a szép számú nézőseregnek.:A kicsik csetlő-botló, de nagyon komolyan vett próbálkozásaitól a lelkes sárgaövesek „aprításán” keresztül a fekete övesek, köztük a nemrégiben VB 5.helyet elért válogatott Tóth Balázs látványos küzdelméig . A Máté József vezette hódmezővásárhelyi klub tartalmas és igényes bemutatóval, Kerekes Judit tanítványai pedig „hipp-hopp „ tánccal szórakoztatták a szünetben a közönséget.

A keménység természetszerűleg benne volt a küzdelmekben, nem unatkozott a versenyorvos. A legnagyobb létszámmal a házigazdák indultak, s megnyerték az összetett csapatversenyt . A szakosztály vezetői, a két Szedoglavits testvér,Vilmos és Alajos csapata nem csak a rendezésből, hanem a versenyzésből is jelesre vizsgázott!

Eredmények:
Férfi „A” kategória III.korcsoport
45 kg.
1.Andrási Ábel (Tápióság,Tornádó SE) Edző:Vágó Ferenc
2.Lakatos Ferenc (MTK 2)

49 kg.
1.Szegedi Norbert (Bp.Goldstars SE) Edző:Kovács Miklós
2.Varga Róbert (Bp.Tájfun SE
3.Nagy Gábor Bp.Goldstars SE


Férfi „A” kategória IV.korcsp.

55 kg.
1.Szabó András (Hódmezővásárhelyi TKD) Edző: Máté József
2.Karalyos Vince (BHSE)
59 kg.
1.Galambos Bence (Bp.Goldstars SE) Edző:Kovács Miklós
2.Zubánics Zsolt (Hódmezővásárhelyi TKD SE)
3.Csiffári Tamás (Bp.Goldstars SE)

68 kg.
1.Kalucza Béla (Kék Bolygó Debrecen

Férfi „A” kategória V.korcs.

63 kg.
1.Juhász Atttila (BHSE) Edző: Kiss Tamás, Urbán Balázs)
2.Néma Norbert (Hwarangdo SE, Hódmezővásárhely)

68 kg.
1.Mester Zoltán (Bp.Tájfun SE)

74 kg.
1.Tóth Péter (Bp.Tájfun SE) Edző:Fábián Éva, Papp András
2.Karalyos Gábor (BHSE)
3.Király István (BHSE)
3.Wágner István (Kék Bolygó, Debrecen)

87 kg.
1.Tóth Balázs (Bp.Tájfun SE) Edző:Fábián Éva, Papp András
2.Busa Tamás (Bp.Tájfun SE)
3.Jakab Csaba (Agria Honvéd Eger)
3.Galambos Dániel (MTK)

+87 kg.
1.Vidovich Csaba (Bp.Tigers SE) Edző: Mércse Attila
2.Gyulai László (Real Sec SE, Gödöllő)
3.Izsák Marcell (Real Sec SE, Gödöllő)
3.Dózsa Dániel (Real Sec SE,Gödöllő)

Férfi „B” kategória I.korcsp.

24 kg.
1.Floszik Dénes (Hwarangdo SE, Hódmezővásárhely) Edző: Balázs Éva
2.Kovács Bence (Bp.Tájfun SE)
3.Szabó gergő (Bp.Goldstars SE)
3.Bodnár Patrik (Agria Honvéd SE, Eger)

27 kg.
1.Forrai Viktor (Hwarangdo SE, Hódmezővásárhely) Edző: Balázs Éva
2.Gálfi Botond (Hódmezővásárhelyi SE)
3.Izzó András (Bp.Tájfun SE)
3.Szabó Krisztián (Bp.Goldstars SE)

30 kg.
1.Szivák Milán (Békéscsabai Lakótelepi SE) Edző:Szedoglavits Alajos
2.Gonda Gergő (Bp.Goldstars SE)
3.Führinger Levente (Bp.Tájfun SE)
3.Veréb Márk (Agria Honvéd, Eger)

33 kg.
1.Egyházas András (Bp.Sárga Tenger) Edző:Németh Attila
2.Pavlik Donát ((Békéscsabai Lakótelepi SE)
3.Dénes Sándor János (Kék Bolygó, Debrecen)

36 kg.
1.Sitkei Zoltán (Békéscsabai Lakótelepi SE)

40 kg.
1.Kolarovszki Zoltán (Békéscsabai Lakótelepi SE) Edző:Szedoglavits Alajos
2.Ladics Máté (Bp.Goldstars SE)

Férfi „B” kategória II.korcs.

27 kg.
1.Práth Bence (Békéscsabai Lakótelepi SE) Edző:Szedoglavits Alajos
2.Hankó Miklós (Békéscsabai Lakótelepi SE)
3.Kiss Dominik (Hwarangdo SE, Hódmezővásárhely)

33 kg.
1.Janovics Bence (Bp.Sárga Tenger) Edző:Németh Attila
2.Szabó Ákos (UTE)
3.Tímár Marcell . (Békéscsabai Lakótelepi SE)

36 kg.
1.Forrai Richárd (Hwarangdo SE, Hódmezővásárhely) Edző: Balázs Éva
2.Almási Dávid (Kék Bolygó, Debrecen)
3.Práth Balázs (Békéscsabai Lakótelepi SE)
3.Piros Dániel (Tájfun SE)

40 kg.
1.Tar Balázs (Sárga Tenger) Edző:Németh Attila
2.Dezső Ábel (Hódmezővásárhelyi TKD)
3.Sztoján Péter (Hwarangdo SE, Hódmezővásárhely)
3.Polyák Balázs (Bp.Sárga Tenger)

45 kg
1.Dombi Balázs (Békéscsabai Lakótelepi SE) Edző:Szedoglavits Alajos
2.Fiser Dávid (Bp.Tigris)
3.Fekete Kristóf (Bp.Tájfun SE)

55 kg.
1.Gyurkó Attila (Bp.Tájfun SE) Edző:Fábián Éva, Papp András
2.Simon Mihály (Bp.Tájfun SE)

Férfi „B” kategória III.korcs.

37 kg.
1.Kurucz Olivér (MTK 2) Edző:Somogyi Zoltán
2.Szép Gábor (Békéscsabai Lakótelepi SE)

49 kg.
1.Kacsán Dávid (Békéscsabai Lakótelepi SE) Edző:Szedoglavits Alajos
2.Kulcsár Péter (Bp.Sárga Tenger)
3.Debreczeni Milán (Bp.Goldstars SE)

53 kg
1.Beraczka Tamás . (Békéscsabai Lakótelepi SE) Edző:Szedoglavits Alajos
2.Horányi Botond (UTE)
3.Csamangó Csanád (Hwarangdo SE, Hódmezővásárhely)
3.Vidovenyecz Attila (Békéscsabai Lakótelepi SE)

57 kg.
1.Dombi Dávid (Békéscsabai Lakótelepi SE)

61 kg.
1.Élő Bence (Tájfun SE) Edző:Fábián Éva, Papp András
2.Csernák Attila (Hwarangdo SE, Hódmezővásárhely)
3.Kovács Péter (Hwarangdo SE, Hódmezővásárhely)
3.Szedoglavits Milán (Békéscsabai Lakótelepi SE)

Férfi „B” kategória IV.korcsp.
55 kg.
1.Hódosi Dávid (Békéscsabai Lakótelepi SE)

59 kg.
1.Varga Viktor (Agria Honvéd, Eger) Edző: Bogár Máriusz
2.Molnár Viktor (Agria Honvéd SE)
3.Mócsán István (UTE)

63 kg.
1.Kerekes Péter (Bp.Goldstar SE) Edző:Kovács Miklós
2.Fazekas Csaba (Bp.Goldstars SE)

73 kg.
1.Kovács Bence (Agria Honvéd Eger) Edző:Bogár Máriusz
2.Szabó Ádám (Agria Honvéd Eger)

Férfi „B” kategória V.korcsp.
58 kg.
1.Tardi Kálmán (Kék Bolygó, Debrecen)
2.Kulcsár Zsolt (Bp.Sárga Tenger)

68 kg.
1.Merényi György (Bp.Tigers SE) Edző: Mércse Attila
2.Petrény Péter (Agria Honvéd SE, Eger)
3.Riff Engelbert Csaba (Bp.Universum SE)
3.Batári Csongor (Bp.Unversum SE)

80 kg.
1.Márton Attila (Békéscsabai Lakótelepi SE) Edző:Szedoglavits Alajos
2.Dürgö Dominik (Agria Honvéd Eger)
3.Tímár Tamás (Kék Bolygó Debrecen)
3.Molnár Norbert (Kék Bolygó Debrecen)

87 kg.
1.Rapcsók László (Kék Bolygó Debrecen) Edző:Orosz Róbert
2.Virág Roland (BHSE)
3.Ferenczi Bertalan (Bp.Universum SE)
3.Sitkei Endre (Békéscsabai Lakótelepi SE)

Női „A” kategória III.korcsp.

44 kg.
1. Koleszár Szundy Fanni (Bp.Tájfun SE)

Női „A” kategória IV.Kocsp.
49 kg.
1.Lipcsei Klaudia (Hódmezővásárhelyi TKD) Edző: Máté József
2.Molnár Elisabeth (MTK)
3.Ladányi Szilvia (Bp.Sárga Tenger)

52 kg.
1.Ducz Barbara (BHSE) Edző: Kiss Tamás, Urbán Balázs)

2.Szatmári Enikő (MTK)
3.Gál Mónika (Hwarangdo SE, Hódmezővásárhely)

55 kg.
1.Braun Tímea (Bp.Tájfun SE) Edző:Fábián Éva, Papp András
2.Bózsó Klaudia (Tigris)
3.Szalkai Klaudia (Hwarangdo SE, Hódmezővásárhely)

Női „A” kategória V.Korcsp.
53 kg.
1.Sikesdi krisztina (BHSE) Edző: Kiss Tamás, Urbán Balázs)
2.Zelenai Adrienn (Tigers)

62 kg.
1.Gál Mária (BHSE) Edző: Kiss Tamás, Urbán Balázs)
2.Erős Andrea (Bp.Goldstars SE)

Női „B” kategória I.korcs.
36 kg.
1.Illés Liliána (Hwarangdo SE, Hódmezővásárhely) Edző:Balázs Éva
2.Sütő Aletta (Bp.Sárga Tenger)

Női „B” kategória II.korcsoport
33 kg.
1.Szivák Kira (Békéscsabai Lakótelepi SE) Edző:Szedoglavits Alajos
2.Flosznik Petra (Hwarangdo SE, Hódmezővásárhely)
3.Pál Janka (Hwarangdo SE, Hódmezővásárhely)

36 kg.
1.Bartha Szonja (Bp.Tájfun SE) Edző:Fábián Éva, Papp András
2.Pál Kata (Hwarangdo SE, Hódmezővásárhely)

40 kg.
1.Dobó Anita (Hwarangdo SE, Hódmezővásárhely) Edző: Balázs Éva
2.Bács Csenge (Bp.Tájfun SE)

45 kg.
1.Gyebnár Trixi (Békéscsabai Lakótelepi SE) Edző:Szedoglavits Alajos
2.Korcsog Réka (Békéscsabai Lakótelepi SE)

Női „B” kategória III.korcs.
44 kg.
1.Hankó Viktória (Békéscsabai Lakótelepi SE) Edző:Szedoglavits Alajos
2.Dobák Zsófia (Bp.Universum SE)

59 kg.
1.Domán Blanka (Bp.Tájfun SE) Edző: Fábián Éva, Papp András)
2.Hochwald Bernadett (Bp.Tigris)

Női „B” kategória IV.korcsp.
59 kg.
1.Koleszár Szundy Kinga (Bp.Tájfun SE) Edző:Fábián Éva, Papp András
2.Szappannos Anett (Tájfun SE)

68 kg.
1.Szép Dalma (Békéscsabai Lakótelepi SE)

Női „B” kategória V.korcsp.
53 kg.
1.Cserző Luca (Universum SE) Edző:Lányi Tamás
2.Bimba Mariann (UTE)
3.Takács Ágnes (Univerzum SE)

67 kg.
1.Tóth A.Kinga (Universum) Edző:Lányi Tamás
2.Angyal Barbara (Universum SE)
3.Balázs Ramóna (Hwarangdo SE, Hódmezővásárhely)

A csapatverseny végeredménye:
1. Békéscsabai lakótelepi SE 87 p.
2.Bp. Tájfun SE 81 p.
3.Hwarangdo SE,Hódmezővásárhely 55 p.
4.BHSE 41 p.
5.Bp.Sárga Tenger 40 p.
6.Bp.Goldstars SE 30 p.

A verseny támogatói voltak:Békéscsaba megyei Jogú Város önkormányzata, József Attila Lakótelep Részönkormányzata, Körös Volán ZRT, Békés megyei hírlap, Wesselényi Miklós Sport Közalapítvány, CELADEM, Jade köves Gyógyászati Segédeszközök,Hetes Sportszerbolt Békéscsaba, Békés megyei Harcművész Szövetség, Secret-Őr Vagyonvédelmi KFT.
Ha tetszett az írás, oszd meg.
Mond el a véleményed
Legolvasottabb
Meglepetésre otthon kapott ki a brit világbajnok
20503
Makabu ígéri, hogy ki fogja ütni Canelo-t
2853
„Canelo” a vitathatatlan
2605
Fury és Paul is rosszat ígér a másiknak
2335
Felkapott

A sütik olyan kis szöveges fájlok, melyeket a weboldalak felhasználhatnak arra, hogy még hatékonyabb felhasználói élményt nyújtsanak. A jogszabályok értelmében csak az oldal működéséhez teljesen nélkülözhetetlen sütiket tárolhatjuk az Ön böngészőjében, minden egyéb más süti használatához az Ön engedélyére van szükség.

A "Minden süti engedélyezése" gombra kattintva érhető el a legjobb felhasználói élmény, valamint a további füleken egyesével is engedélyezheti a különböző célú sütiket.

Az Adatvédelem oldalon megtalál minden információt a sütikről és adatvédelemről.

Ezen sütik nélkül az oldalunk nem tudja a legjobb élményt nyújtani, bizonyos funkciók működése akadályozva lenne.

A szabályzat elfogadásával ezen sütik engedélyezésre kerülnek.

Név Szolgáltató Cél Érvényesség
PHPSESSIDmonokli.comMunkamenet-azonosító, a látogató böngészési állapotát rögzíti az oldalbetöltések között.Munkamenet vége
cookieConsentmonokli.comA látogató sütikkel kapcsolatos beállításait tárolja.1 év
Fel