Három döntős a 61. Bocskai emlékversenyen

2017. 02. 11. 10:06

Szebb kezdést elképzelni sem lehetett volna a Bocskai elődöntői során.

Szebb kezdést elképzelni sem lehetett volna a debreceni 61. Bocskai emlékverseny elődöntői során. Az első párban szólították a két magyart, az "A" ringben Virbán Gábort, a "B"-ben pedig Szaka Józsefet.

A 46-49 kg-ban az ifjúsági Európa-bajnoki bronzérmes Virbán a grúz Nodari Darbaidzevel küzdött a döntőbejutásért. Virbán győzelemre éhesen bokszolt, az 1. menetet kézben tartotta, a másodikban feljött a grúz, de Virbán a harmadik menetre is bírta erővel és felnőtt a feladathoz, 4-1-re nyert és bejutott a döntőbe. Az aranyéremért az angol Európa-bajnoki ezüstérmes Harvey Hornnal mérkőzik szombaton.
Virbán: Szerencsére a harmadik menetre nem fáradtam úgy ki, mint tegnap, bár a vége felé megtalált a holtpont. Ellenfelem erőltette a belharcot, folyamatosan diktálta az iramot. Holnap más lesz a helyzet, mert az angol inkább vívó stílusú, mást kell bokszolnom.

Az 52 kg-ban a magyar bajnok Szaka István azzal a kazah Azat Makhmetovval találkozott, aki 2014-ben már nyert a Bocskain. Nos az idein nem fog, mert Szaka 5-0 arányban hozta a meccsét és a döntőbe jutott. A nyúlánk Makhmetov kezdett jobban, de a második menettől Szaka előretört, egyre pontosabb lett, helyenként élményszámba ment a boksza, a harmadik menet vége előtt számoltak is a kazahra. A döntőben az EB bronzérmes Csókát feledtető Szaka az orosz Ovik Oganisziannal mérkőzik az aranyért.

A 64 kg-ban Könnyű Richárd ellenfele az ukrán ütőkirály Timur Beliak volt. Az első menet ide, a második oda. Aggasztó volt, hogy Könnyűt vérzés miatt kétszer is kezelnie kellett az orvosnak. A harmadik menetben nem volt kímélet, mindkét fiú mindent kiadott magából, s végül a 60 kg magyar bajnoka nyert 3-2-re. Hatalmas vastaps volt a jutalma a két versenyzőnek. Kérdés, hogy Könnyűben mennyi maradt a negyedik meccsére, a döntőre, ahol a 2013. évi Eb ezüstérmes moldáv Dmitrij Galagot lesz az ellenfele.

A 91 kg-ban sokan magyar házi döntő kialakulására számítottak, de ez nem így történt, mert egy hatalmas meccsen a kőszegi Hámori 3-0-ra vesztett a lengyel Európa-bajnoki ezüstérmes Jakubowskival szemben. Fej fej mellett haladtak a felek egészen addig, míg a harmadik menet vége előtt nem sokkal Hámorit mélyütés miatt intették és ez döntött. Hámori így bronzérmes. Ebben a súlycsoportban volt még egy magyar esély, de Nagy Bencének nem sikerült előrelépnie, hatalmas meccsen vesztett és így idén is bronzéremmel zárta a Bocskai emlékversenyt.

A hölgyeknél érdekes helyzet alakult ki, mert a kevés indulónak köszönhetően egy-egy vesztes meccsel is bronzérmes lehetett a ma szerepelt két magyar. Az 51 kg-ban Gál Mónika egy testütést követően az 1. menetben KO vereséggel búcsúzott, Oláh Eszter pedig egyhangúlag vesztett.
A kettejük harmadik helye mellett ötödik lett Tar és Rákóczi (60 kg), valamint Pallás (75 kg).

60 kg Oláh Eszter - Natalia Shamokhina (orosz) 0-4
Az M4 szombaton 16.45-kor számol be az elődöntőkről.