Év utolsó nemzetközi versenyén vettek részt ifjusági ökölvívóink

2009. 12. 16. 13:29

A 2010-évi Szingapúri Ifjusági olimpiára készülő válogatottunk a csehországi Provly-ban vett részt egy nemzetközi versenyen! Az Usti Nad Labem meletti városkában nagyszámú nézők közönség előtt mérkőztak a fiatalok.

Boxing Hungary

Sajnos a németek, lengyelek, ukránok, szerbek és a horvátok nem érkeztek meg. Így elég szűk létszámú, de annál erősebb mezőny gyűlt össze. December 11-én az első párba Dobrádi Zsolt- Wiesner Jackhym CZE versenyzővel mérkőzött, 5:0 arányú pontozásos győzelmet aratott. Érdekességképp megjegyzem, hogy a pontozóknál ennél sokkal nagyobb arányú eltérés volt, de mivel négy cseh bíró és egy litván pontozott, valamiképpen nem sikerült egy időben találatot jelezni. Ötödik párként Osipov Igor MLD - Vadász Andrással bokszolt. A magyar fiú 4:2-es pontozásos győzelmét hozta. A pontozás itt is meglepő volt. Volt olyan pontozó, akinél 1:1 volt a végeredmény.

Hetedik párként Chromy David UST - Kanalas Dáviddal csapott össze. Kanalas 4:0-ra nyerte a mérkőzést. Kilencedik mérkőzésen Laufer Viktor - Kalous Denis CZE versenyzővel lépett a kötelek közé, 5:1 arányú pontozásos vereséget szenvedett. Érdekességképpen, itt is megjegyzem három cseh egy litván és egy izraeli mérkőzésvezető tevékenykedett. 11. párba Bachaew Mohamed AUS- Orbán Gergő mérkőzött. Gergő jól kezdett, ám sokszor szabadon hagyta a fejét (kiemelte). A második menetbe egy jobbhorogtól padlóra került és kiütéses vereséget szenvedett. 12. pár Hacioglu Szerdár - Meskanas Erlandas LTU versenyzővel bokszolt.

Az első és második menet magyar versenyző fölényét hozta. A harmadik menetben teljesen érthetetlen módon elfáradt, szétesett a litván versenyző megordította a mérkőzést. Turu István kollegámmal nem láttunk esélyt arra, hogy a negyedik menetet végig tudja harcolni versenyzőnk, így feladtuk a küzdelmet. Az est utolsó párjaként Krajnik Karel CZ- Mecseki Bence mérkőzött. Az első menettől a cseh versenyző támadt, Bence folyamatosan megelőzgette, ám meglepően a három cseh és a litván bíró másképp látta. Második menetben Bence orra vérezni kezdett, a vezetőbíró orvost hívott, az orvos továbbengedte a mérkőzést. Ezek után Vlk Milán pontozóbíró intett a mérkőzést vezető bírónak, hogy szüntesse be a mérkőzést. Így a magyar fiút leléptették.

Második napon Skurdelis Edgaras (LTU) és Vadász András mérkőzött a harmadik párban. 6:2 -es litván győzelem. Érdekességképp megjegyzem Patkós János kollegámmal, mi másképp láttuk. Negyedik párként Matschukaev Tuhan AUS - Laufer Viktor mérkőzött. Hatalmas csata, végeredmény 8:8, segédpontok 6:6 bírói megjelöléssel 3:2-re elveszítettük a mérkőzést. Turu István, Patkós János valamint jómagam is másképp láttuk. Itt kívánom megjegyezni, hogy a versenyt egy orosz úriember Vasili Larionov rendezte, aki tízen valahány éve Csehországban edzősködik. A négy cseh valamint a litván és az izraeli bíró, aki szintén orosz ajkú egyöntetűen az osztrák színekben versenyző Csecsen fiúnak kedvezett. Ötödik párként Hacioglu Serdar - Shestakov Alex ISL versenyző mérkőzése az izrali fiú sérülése miatt elmaradt. Harmadik nap, döntők. Chromy Dusan CZ- Dobrádi Zsolt mérkőzött. Zsolti jól kezdett, az első két menetet a kollégáim és szerintem is nyertük, a harmadik, negyedik menet a cseh fiúé volt. A mérkőzés végeredménye még a szervező Vasili-t is meglepte, 10:0 a cseh versenyző javára.

Szerintünk két- három pont különbségnél nem volt több az eltérés. Stackevicius Tanidas LTU- Vadász András A mérkőzés 8:2 a litván versenyző javára. Ezt a merkőzést a kollegáim és az én véleményem szerint nem vesztettük el. Petrauskas Evaldas LTU - Kanalas Dávid mérkőzött. Az első menetben az európabajnok litván versenyző leütötte Dávidot, így feladtuk a mérkőzést. Kanalas becsületére válik, hogy egy súlycsoporttal feljebb is helytállt. Hatodik párban Lovotnyi Ondrej USC- Mecseki Bence mérkőzése zárta a tornát. Amit a magyar fiú 2:0-ás pontozással elveszített.

Érdekességképpen, három cseh bíró és egy izraeli pontozott a magyar fiú ellen A magyar csapat összesítésben két második hely és öt harmadik helyezéssel végzett. A verseny kevés versenyzővel is erősnek mondható, a litvánok, moldávok valamint az osztrákok, -akiknél minden versenyző orosz ajkú volt-, erős csapatot alkottak.

Ez a verseny, számunkra eredményes volt csapatépítés szempontjából.

Felkapott

A sütik olyan kis szöveges fájlok, melyeket a weboldalak felhasználhatnak arra, hogy még hatékonyabb felhasználói élményt nyújtsanak. A jogszabályok értelmében csak az oldal működéséhez teljesen nélkülözhetetlen sütiket tárolhatjuk az Ön böngészőjében, minden egyéb más süti használatához az Ön engedélyére van szükség.

A "Minden süti engedélyezése" gombra kattintva érhető el a legjobb felhasználói élmény, valamint a további füleken egyesével is engedélyezheti a különböző célú sütiket.

Az Adatvédelem oldalon megtalál minden információt a sütikről és adatvédelemről.

Ezen sütik nélkül az oldalunk nem tudja a legjobb élményt nyújtani, bizonyos funkciók működése akadályozva lenne.

A szabályzat elfogadásával ezen sütik engedélyezésre kerülnek.