Brunner Boglárka Európa-tetején - interjú
A +70 kg-os súlycsoport gyakran marcona, „monstrum” méretű amazonjai mellett feltűnik egy csinos, zágrábi egyetemista, aki szemrevaló, de férfias keménységgel osztja az ütéseket és rúgásokat.
- Nem ez az első kiemelkedő eredménye a Világ- és Európa-bajnokságokon. Hogyan értékeli az EB szereplését?
- Nagyon örültem annak, hogy meg tudtam mutatni magam más szabályrendszerben is. Két évvel ezelőtt K-1-ben lettem Európa-bajnok, most full-contactban nyertem EB címet. Semmivel sem volt könnyebb, mint két évvel ezelőtt, ezért is meg kellett szenvednem. Full-ban amúgy VB bronzérmes voltam tavaly Antalyában.
- Ebben a súlycsoportban összekerülhet akár húsz kilóval nehezebb ellenféllel is, hiszen nincs felső súlycsoport határ. Hogyan éli ezt meg?Nem tartozik a „hústornyok” közé…
- Mentálisan teljesen fel voltam készülve arra, hogy szembe találhatom magam Góliátokkal is a ringben. Meg is lepődtem, mert belülről még hatalmasabbnak tűntek, mint a ringen kívülről. Arra építettünk, hogy én voltam a legkisebb súlyú ebben a mezőnyben, meg próbáltam kihasználni a dinamikámat, fürgeségemet Nehézsúlyhoz képest hajtósak voltak az ellenfelek, mert bennük volt nagyon a győzni akarás, ezért minden mérkőzésemet nagyon. nehéznek éreztem. Néha akadtak pillanatok, amikor el kezdtem kételkedni a sikerben, de…
- Sikerült azonban túltennie magát ezen. A döntőben egy horvát lánnyal került szembe. Tudott vele beszélgetni, hiszen horvátul ugyanolyan jól beszél…
- Izgatottan néztem végig a horvát és a norvég lány elődöntőjét, mert mindkét esetben pressztizs meccsről lett volna szó. A norvégok -70kg-os világbajnokát sikerült legyőznöm Olaszországban, aki számított rám a mostani Európa-bajnokságon, de mind nekik mind a horvátoknak nagy meglepetést vagy „bökkenőt” okoztam azzal, hogy nem a megszokott súlycsoportomban indultam. Ennek ellenére az egész norvég válogatott végig drukkolta a meccset, ami nagyon sportszerűvé tette az egész eseményt.
- A Titán SE-be vagy leigazolva. Hogy érzed ott magad, mennyire tudják segíteni a munkádat?
- Már a K-1 Európa-bajnokságon beigazolódott, amikor Juhász Gábor edzőm és Görbics Gabi álltak mögöttem a ring sarokba, hogy képesnek hisznek egy jó eredmény elérésére. Hálás vagyok nekik, mert a mai napig segítenek abban, hogy az álmaimat a küzdősportban megvalósítsam. Sőt, ha kételkedek magamban, akkor is fel tudnak bíztatni. Az egyetemi tanulmányaimat Horvátországban folytatom, így az edzéseim egy részét Zágrábban csinálom, de amikor Magyarországon vagyok, akkor utazom fel Budapestre és a Titán SE-ben végzem az edzésmunkámat. A sikerességhez a sok edzés mellett az is hozzájárult, hogy rengeteg versenyre jutottam el idén, és az összes világkupán részt tudtam venni. Megismertem a mezőnyt, és még inkább megszoktam a versenyszerű sorozat terhelést.-
- Hogyan kezdődött el a sportpályafutása?
- Van egy hosszú kezű és lábú bátyám, akitől már láttam, hogy kell ütni, rúgni és így követtem?
- Régebben úgy ismertünk, mint a Brunner Tihamér húgát. Most lehet,hogy Brunner Tihamér Brunner Boglárka bátyja lett?
- A mostani Európa-bajnokságon Tihamér úgy segített , hogy nem is tudott róla- a példájával. Ő ugyanis a nehézsúlyban szintén mindig a súlycsoport határon állt, jóval nagyobb ellenfelekkel küzdött meg a ringben, de mentálisan mindig el tudta rendezni. Úgy voltam vele, ha Ő meg tudta csinálni, nem félt sohasem bemenni a ringbe, akkor nekem sem lesz félelemérzetem.
- Mi lesz a program így, az Európa-bajnokság után?
- Lesz egy kis pihenés az egyetemi teendők miatt, de fejben már készülök a következő megméretetésre! Utána minél hamarabb szeretnék a ringbe menni, én itt érzem jól magam!
forrás: Gregor László