Boksz helyett bújócska: Matolcsi ellenfele eltűnt

2010. 08. 31. 17:33

Hétfő este a budapesti Lőrinc Centerben rendezett küzdősport-ökölvívó gálát a Profibox Promotion és a Feja-Gym, melynek legjobban várt bokszmeccse sajnos elmaradt.

Az egykori WBF nagyváltósúlyú bajnok Matolcsi József elmondása szerint sokat edzett a budapesti mérkőzésére, és magára a visszatérésére, ugyanis eltökélt szándéka, hogy idővel ismét megközelítse korábbi sikereit. „Mata” a két olaszországi veresége után végre szeretett volna nyerni, és ehhez – valljuk be – Biczó Bálint (1-13-1) ideális választásnak tűnt. Ám Biczó a hivatalos mérlegelés kezdetéig nem érkezett meg, sőt, még a telefonját sem vette fel, így a „rutinosabbak” már ekkor tudták, hogy Matolcsi meccséből nem lesz semmi. Nem is lett.

Ennek ellenére több remek küzdelmet láthatott a publikum. Lakatos Károly és Borovics Zoltán összecsapása hamar befejeződött, az utóbbi bunyós alig egy perc alatt kétszer is látványosan „elterült” a ringvásznon, így jogos volt, hogy a ringbíró Baranyi János TKO-val beszüntette a meccset. A két Horváth, Zoltán és Roland négy menetig gyűrte egymást, és a brusztolós mérkőzést egyhangú pontozással Roland nyerte meg.

Ramocsa Sándor és Orsós Lajos mérkőzésén a jóval erőteljesebb Ramocsa minden menetet vastagon megnyerve, egyhangú pontozással diadalmaskodott. Marosi György és Lakatos János szintén jó mérkőzést vívott. Az esélyesebb Marosi teljesítménye csak a harmadik körben esett vissza, ám a záró menetet, ahogy átesett a holtponton, ismét magabiztosan hozta – itt is egyhangú volt a pontozás.

Polgár Sándor és Krátki Mihály meccse talán még a pontozóbírókat is megizzasztotta. A kemény ki-ki összecsapáson az volt a koreográfia, hogy a menetek első felében Polgár, aztán Krátki teljesített jobban, így szigorúan nézve, az első három kör kiegyenlített volt. Krátki viszont jobban bírta a hajrát, a negyedik menetet tisztán megnyerte, s végül többségi döntéssel diadalmaskodott. A Czékus Zoltán – Szabó Titusz meccsre rányomta a bélyegét az a tény, hogy a két bokszoló között jelentősnek mondható súlykülönbség volt. Míg Czékus a cirkálósúlyú felső határán mért be, addig debreceni ellenfele éppencsak elérhette a kategória alsó határát. Mindenesetre Szabót dicséret illeti azért, mert képes volt végigbokszolni a négy menetet, ám helytállása csak egy sima pontozásos vereséghez volt elég.

A Batta Csaba – Ádám Endre meccsen nagy volt a különbség a két ökölvívó között, így az utóbbi az első szünet után kénytelen volt feladni az egyoldalú küzdelmet (TKO2). A rendezvény utolsó ökölvívó mérkőzésén Szalai Viktor és Bóbis István esett egymásnak. Az első szoros menet után Szalai kerül fölénybe, ám ezt követően nem bírta tartani folyamatosan támadó ellenfelét, így a meccs második felét egyértelműen elvesztette. A végeredmény döntetlen lett, úgy, hogy két pontozó egálnak (38-38) ítélte a látottakat, míg a harmadik ítész szerint Bóbis győzött (39-37).

Az utolsó mérkőzés előtti szünetben megható dolgok történtek a ringben. Petrányi Zoltán, a Profibox Promotion tulajdonosa köszöntötte egyik legaktívabb bokszolóját, az eddig 73 hivatásos mérkőzésen kötelek közé lépett Balogh Gábort. „Csepi” stílszerűen egy korsó sörrel ajándékozta meg a csupaszív „Rocco”-t :)